O firmie

O firmie

INBRA Group

Inbra AG

  • Claudio Schenk – szef firmy
  • Tim Baumgartner – główny księgowy
  • Michael Kienemund – szef sprzedaży na Europę Zachodnią

Inbra France

  • Claudio Schenk – szef sprzedaży

Inbra Polska

  • Tomasz Staniszewski – właściciel Inbra Polska, szef sprzedaży Inbra na Europę Wschodnią

INBRA Team

Nazwa firmy – INBRA – jest skrótem od początkowych liter wyrazów INdie i BRAzylia. Spółka powstała 2 maja 1986 roku, kiedy został podpisany akt założycielski spółki akcyjnej. Założycielami firmy byli Peter Sickmann – Prezes aż do końca 2004 r., dr Ernst Wüthrich i Helmut Paul. Od 2003 roku Firma reprezentuje w 100% kapitał szwajcarski, a jej siedziba prawna znajduje się w Rheineck (Szwajcaria). INBRA posiada swój odział w Radomiu i zakresem swojej działalności obejmuje całą Europę Środkowo-Wschodnią

INBRA AG jest firmą handlową i zajmuje się wyłącznie importem kamieni naturalnych z Indii, Brazylii i RPA. W krajach, w których dokonywane są zakupy bloków kamiennych, INBRA posiada swoich inspektorów, którzy wyłącznie dla niej wyszukują najładniejsze i najciekawsze kamienie, a później dbają w procesie selekcji o ich najwyższą jakość. Dewizą firmy jest zapewnienie swoim klientom najwyższej jakości dostarczanych bloków.

Powstanie INBRA AG wiąże się z dynamicznym rozwojem całej branży kamienia naturalnego w Europie Zachodniej w latach 70-tych i 80-tych. Okres ten przyniósł wiele bezprecedensowych wyzwań i szans , przed którymi stanęli m.in. założyciele INBRA. Zwrócenie się branży kamieniarskiej w stronę źródeł kamienia naturalnego z krajów egzotycznych był odpowiedzią na potrzeby rynku poszukującego granitów i marmurów o niepowtarzalnej barwie, strukturze i właściwościach. Ta nowa tendencja przełamała dominację tradycyjnych źródeł zaopatrzenia w kamień, jakimi były i wciąż są Skandynawia i Południowa Afryka.

Atutem firmy INBRA jest szeroko rozumiany profesjonalizm w handlu blokami granitowymi. Ma on swoje źródło zarówno w profesjonalnym, specjalistycznym przygotowaniu kadry zarządzającej i pracowników firmy, jak i we właściwym doborze podmiotów ją obsługujących w zakresie spedycji, magazynowania, transportu, kwestiach prawnych i finansowych.

Dynamiczny rozwój firmy w latach 90-tych zaowocował ekspansją INBRA AG na kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Jesienią 1995 roku dołączył do INBRY Tomasz Staniszewski, który do dziś ją reprezentuje, stanowiąc solidny filar firmy w tej części Europy

Dane kontaktowe spółek znajdziesz na stronie Kontakt (kliknij).

Granimar SA

GRANIMAR S.A. jest siostrzaną firmą do INBRA AG powiązaną z nią tymi samymi akcjonariuszami oraz tą samą osobą zarządzającą p. Claudio Schenk. Granimar S.A. specjalizuje się w handlu materiałami i wyrobami kamiennymi dla potrzeb budownictwa.